• ...
 دریافت فایل کتابچه خلاصه مقالات
فایل کتابچه خلاصه مقالات کنگره بین المللی کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو آماده و قابل بهره برداری می باشد.
1394/08/28 ادامه مطلب


 اعلام پوسترهای برگزیده کنگره بین المللی کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو
به اطلاع کلیه شرکت کنندگان محترم کنگره بین المللی کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو می رساند، برگزار کنندگان کنگره ضمن تشکر از تمامی ارائه دهندگان مقاله، سه پوستر را به عنوان پوسترهای برگزیده در مراسم پایانی منتخب نمودند.
1394/08/28 ادامه مطلب


 اعلام برنامه زمانبندی نصب پوسترها و ارائه سخنرانی های کنگره
به اطلاع کلیه شرکت کنندگان محترم که مقاله ایشان به صورت پوستر یا سخنرانی پذیرفته شده است می رساند برنامه زمانبندی ارائه مقالات اعلام گردیده است.
1394/08/06 ادامه مطلب


 برگزاری چهار کارگاه تخصصی کنگره بین المللی «کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو»
به اطلاع کلیه شرکت کنندگان محنرم کنگره بین المللی «کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو» می رساند علاوه بر کارگاه های آموزشی اعلام شده عمومی قبلی ، چهار کارگاه تخصصی نیز در روزهای اول و دوم برگزار خواهد شد.
1394/08/04 ادامه مطلب


 آخرین مهلت واریز وجه ثبت نام کنگره
به اطلاع کلیه شرکت کنندگان محترم و ارائه دهندگان مقاله در کنگره بین المللی «کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو» می رساند آخرین مهلت پرداخت هزینه کنگره و ارسال فش واریزی پایان وقت اداری روز سه شنبه 94/8/5 می باشد.
1394/08/03 ادامه مطلب


 نتایج داوری مقالات
نتایج داوری مقالات کنگره بین المللی «کیفیت، ایمنی، تجویز و مصرف منطقی دارو» اعلام گردید.
1394/07/28 ادامه مطلب


  سخنرانان مدعو خارجی کنگره
  معرفی کنگره
ایمنی بیمار عبارت است از جلوگیری از خطاها در خدمات بهداشتی و درمانی و حذف آسیبهایی که به سبب این خطاها به بیماران وارد می شود. انستیتو پزشکی آمریکا در سال 1999 گزارشی را با عنوان «To Err is Human» در خصوص ایمنی بیمار منتشر کرد که توجه زیادی را به خود جلب نمود. در این گزارش امده است که در آمریکا 48000 تا 98000 نفر در سال بر اثر خطاهای پزشکی جان خود را از دست می دهند که هزینه ای معادل 6 میلیارد دلار دارد. تجویز داروها بخش مهم و کلیدی از خدمات بهداشتی - درمانی است و گزارش انستیتو پزشکی آمریکا بستری شدن 80000 نفر و مرگ بیش از 7000 نفر بر اثر خطا در تجویز و مصرف داروها را ذکر کرده است. همین گزارش ذکر می کند بخش قابل توجهی از این خطاها و آسیب های منتج از آنها با مداخلات ساده به طور نسبی یا کامل قابل پیشگیری و اجتناب است. گزارشهای مشابهی در کشورهای دیگر دنیا منتشر شده اند که همگی وخامت اوضاع را نشان می دهند. از آن تاریخ تاکنون این موضوع تبدیل به یک اولویت پژوهشی و بهداشتی - درمانی شده است و تلاشهای زیادی برای بررسی وضعیت موجود، بکارگیری و ارزیابی روشهای علمی برای مقابله و تعریف شاخص هایی برای اندازه گیری موفقیت این مداخلات صورت گرفته است. سازمان بهداشت جهانی شعار خود را «ابتدا به بیمار آسیب نزنید» انتخاب و هزاره جدید هزاره ایمنی و کیفیت نام گرفت. دانشمندان این حوزه معتقدند به جای تمرکز بر خطاهای فردی باید به خطاهای موجود در سیستم بهداشتی - درمانی توجه شود. اگر چه کارهای زیادی در این حوزه انجام شده است ولی راه درازی را برای موفقیت کامل در پیش رو داریم و گزارش های موخر همچنان از شیوع بالای خطاها و آسیب های ناشی از آن حکایت دارد. لذا بیماران و کلیه همکاران بالینی و غیر بالینی در حوزه بهداشت و درمان به اهمیت و اولویت بحث خطا و ایمنی بیش از گذشته اذعان دارند. در کشور عزیز ما نیز در سالهای اخیر توجه زیادی به ایمنی بیمار و کیفیت خدمات بهداشتی - درمانی شده است. اگر چه گزارش جامعی از شیوع و وضعیت ایمنی بیماران منتشر نشده ولی مردم و مسؤولین ضرورت پرداختن به آن را احساس می کنند. در کنگره حاضر تلاش خواهد کرد آخرین دستاوردهای حوزه ایمنی و کیفیت در تجویز و مصرف داروها ارائه شده و مورد بررسی قرار گیرد و توجه مسؤولین و مردم بیش از پیش به این معضل و راه های حل آن جلب گردد.
  1. کارآزمایی بالینی
  2. ایمنی تجویز و مصرف دارو
  3. ارزیابی تجویز و مصرف دارو
  4. اقتصاد تجویز دارو
  5. فارماکوکینتیک بالینی
  6. اپیدمیولوژی تجویز و مصرف دارو
  7. فارماکوویژیلانس
  8. درمانهای دارویی جدید بیماریها
دبیرخانه کنگره

آدرس دبیرخانه اجرایی: مشهد - انتهای بلوار شهید فکوری-شهرک دانش و سلامت ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی– طبقه همکف - اتاق 237

تلفن : 8049487 3 (051)

فکس : 38049487 (051)

صندوق پستی / کد پستی : 9177899191

تاریخ برگزاری همایش :
13 الی 15 آبان ماه 1394

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات :
7 مهر ماه 1394

آخرین مهلت ثبت نام در همایش :
30 مهر ماه 1394


سه شنبه 26 دي ماه 1396

تا همایش ...

0-1
برگزار کنندگان
حامیان